VIS Gospine Ruže

Bend je službeno nastao kao dječji bend krajem 2012. g., nakon dugogodišnjeg sviranja ministranata naše župe na klanjanjima, duhovnim obnovama, zornicama i misama. 10014_129743287230922_1575123481_nIme mu je u jednom spontanom predstavljanju benda dao o. Petar Galić. Sadašnji članovi benda su: Bartol Stojanović (bas gitara), Petar Perić (akustična gitara), Patrik Kečkemet Marušić (mandolina), Danijela Mihanović (violina), Kristina Perković (vokal), Domenika Sisgoreo (vokal) i Paula Buzov (vokal), a njihov voditelj od 2017. g. je Brane Vukorepa.

Bend prvenstveno svira i pjeva na nedjeljnoj misi u 9:00 sati u svojoj župi, zajedno sa dječjim zborom i zborom prvopričesnika, a iskustvo sviranja i pjevanja članovi su stekli na raznim zornicama, klanjanjima, vjenčanjima, duhovnim obnovama, pa čak i Kući susreta Tabor. Da bend ima svoju karizmu, svjedoči i prisustvo na Facebooku i ostalim društvenim mrežama, preko kojih maloljetni Kristovi sljedbenici svjedoče svoju vjeru i šire novu evangelizaciju u duhu novog doba, u cilju ostvarenja Kraljevstva Božjega već i ovdje na zemlji. Prva njihova studijski snimljena pjesma naziva se “Bog sve nas ljubi”, a nastala je povodom Papa festa iz 2015. g. Svoj pečat ostavili su i na najnovijem albumu VIS-a Dominik, povodom 800-te obljetnice osnivanja dominikanskog reda.

_I9A4153

Poveznice: