Prvopričesnici

_I9A4091Vjeronauk za sakrament prve pričesti u Župi Gospe od Ružarija u pravilu se drži djeci trećeg razreda osnovne škole kroz čitavu školsku godinu, kako bi ih se pripremilo za samo primanje najvažnijeg sakramenta u životu svakoga kršćanina. Kroz čitavu školsku godinu djeca uče o samom sakramentu, kao i o glavnim istinama kršćanske vjere i osnovama ljudskoga morala na odgovarajućoj razini. Uz klasično učenje, djeca se i zabavljaju kroz razne oblike igara i druženja. Kao aktivni članovi župe, pod vodstvom župnika o. Joze Čirka, zajedno s njime sudjeluju na nedjeljnoj sv. Misi u 9:00 sati. Svoje aktivno sudjelovanje na sv. Misi djeca prikazuju čitanjem, pjevanjem, molitvama i ministriranjem. Svečana misa prve Svete pričesti u Župi Gospe od Ružarija obično se slavi na jednu nedjelju u Uskrsno vrijeme u 11:00 sati.

Vjeronauk se održava subotom u 10:00 sati, a vodi ga o. Jozo Čirko, nakon čega se u 10:30 održavaju probe dječjeg zbora i zbora prvopričesnika koje vodi magistar teologije Ivan Trpimir Lozić.

Prva pričest 2016.