ŽUPNE OBAVIJESTI / 16. 10. 2022.

Utorak, 18.listopada 2022.

SV. LUKA EVANĐELIST

Blagdan. Svete mise u 7, 8 i 18.30 sati

Srijeda, 19. listopada 2022.

Katekumeni

Susret za odrasle koje žele primiti sakramente kršćanske inicijacije

Priprava odraslih za primanje sakramenta kršćanske inicijacije. U 19 sati. Pozivamo sve one koji žele primiti sakramente (krštenje i krizma) da dođu na ovaj susret

Četvrtak, 20. listopada 2022.

U susret nedjelji

Nakon večernje svete mise, u 19 sati je susret za sve one koji se žele pripremiti za službu riječi 30 . nedjelje kroz godinu. Ovo je prilika za detaljniji susret s Božjom Riječi i s liturgijom nedjelje. Želite li produbiti poznavanje i razumijevanje Božje riječi, budite dio ovih naših otvorenih susreta i razgovora o Božjoj Riječi.

Petak, 21. listopada 2022.

Molitvena zajednica „Sv. Vinko Fererski“

Svaka župna zajednica u svom duhovnom i apostolskom životu ima potrebu za „duhovnom logistikom“: onima koji će moliti za druge. Bez te duhovne logistike i Božje milosti, uzalud se muče graditelji. Pozivamo sve one koji žele biti dio „duhovne logistike“ naše zajednice, napose mlade, da nam se pridruže na otvorenom molitvenom susretu u petak, u 19 sati (nakon večernje svete mise). Ovo je prilika da obogatite svoj nutarnji život intimnijom molitvom i molitvenim zajedništvom.

Nedjelja, 30. listopada 2022.

MISIJSKA NEDJELJA (96. svjetski dan misija)

U prigodnoj poruci papa Franjo veli da jeCrkva po prirodi misionarska, te da je evangelizacija njezin identitet. Citirajući  Evangelii nuntiandi, apostolsku pobudnicu svoga svetog prethodnika Pavla VI., papa Franjo napominje: Evangelizacija nikada ni za koga nije pojedinačni i izolirani čin, već duboko crkveni čin. (…) Isus je učenike poslao u svijet ne samo da izvršavaju poslanje, nego također i iznad svega da žive poslanje. Ne samo da svjedoče, nego također i iznad svega da budu svjedoci Krista. Ovu nedjelju smo pozvani  pridružiti se molitvi cijele Crkve za sve navjestitelje evanđelja, za misionare i misionarke, a osobito za mlade crkvene zajednice širom svijeta da riječ Božja raste i da se Kristovo kraljevstvo širi te donosi plodove u kršćanima – živim Kristovim svjedocima.

Raspored župne kateheza (vjeronauka)

Predkrizmanici (učenici prvih razreda srednje škole):

srijedom u 20 sati ili subotom u 11 sati

Krizmanici (učenici drugih razreda srednje škole):

Utorkom u 20 sati, četvrtkom u 20 sati ili subotom u 11 sati

Prvopričesnici (učenici trećeg razreda osnovne škole):

Subotom u 10 sati

Ministranti