ŽUPNE OBAVIJESTI

CVJETNICA /10. 04. 2022.

Srijeda, 13. travnja 2022.

SASTANAK RODITELJA OVOGODIŠNJIH KRIZMANIKA

U 19. 30 sati susret župnika s roditeljima ovogodišnjih krizmanika.

Četvrtak, 14. travnja 2022.

Misa Večere Gospodnje

Na Veliki četvrtak u 18.30 sati je misa Večere Gospodnje. To je dan ustanovljenja sakramenta euharistije, pa vas pozivamo da toga dana sudjelujete u misnom slavlju.

Getsemanska ura

Na Veliki četvrtak imat ćemo Getsemansku uru, koja se tradiionalno obavlja od 22 do 23 sata. Pobožnost Getsemanske ure je vrijeme u molitvi zajedno s Kristom u Getsemanskom vrtu, u pripremi za prihvaćanje volje Očeve.

Petak, 15. travnja 2022.

Služba Muke Gospodnje

U 18.30  sati započinje Služba Muke Gospodnje. Na Veliki petak je obvezatni post i nemrs.

Subota, 16. travnja 2022.

Vazmeno bdijenje

Na Veliku subotu Vazmeno bdijenje započinje u 22.00 sati. Na kraju mise blagoslovit ćemo Uskrsnu hranu.

Župna kateheza

Sljedeća dva tjedna neće biti župne kateheze. Župna kateheza se nastavlja u ponedjeljak 25. travnja. U nadolazećim blagdanskim danima pozivamo vas na sudjelovanje na svetim misama i obredima te se tako posvetiti vjerskom i duhovnom rastu.

USKRSNA ISPOVIJED

U Velikom tjednu bit ćemo na raspolaganju za sakrament pomirenja.

U ponedjeljak, utorak i srijedu ispovijedat ćemo ujutro od 7.00 do 11.00 i poslijepodne od 17.00 do 19.00 sati.

Na Veliki četvrtak i petak ispovijedat ćemo ujutro od 7.00 do 11.00 i poslijepodne od 16.30 do 18.30 sati.

Na Veliku subotu od 7.00 do 11.00 sati.

Vjerujemo da sve naše župljane možemo ispovjediti u naznačeno vrijeme, jer redovito ispovijedamo i ne bi trebalo biti dugog čekanja. U Vazmenom trodnevlju za vrijeme bogoslužja i obreda nećemo ispovijedati, kako bi svećenici mogli sudjelovati u obredima. Na Uskrs i Uskrsni ponedjeljak također ne ispovijedamo.

Sve ove informacije oko obreda i ispovijedi u velikom tjednu imate u novom, br. 31, Župnom tjedniku, koji možete besplatno uzeti sa stolića za tisak.